Loading…

15 gabime në kujdesin ndaj flokëve

  • 14/11/2016 | 11:06

15 gabime në kujdesin ndaj flokëve

Bukuria është e përbërë nga shumë gjëra. Por, flokët e shëndetshëm luajnë një nga rolet kryesore në krijimin e një imazhi të veçantë dhe tërheqës, transmeton gazetametro.net.

“Bright Side” ju ofron një udhëzues për gabimet më të zakonshme në këtë drejtim. Shikoni se si duhet ti keni flokët e ëndrrave tuaja./ gazetametro.net

Gabimi 1; Zgjedhja e shamponit të gabuar

Gabimi 3; Duke përdorur shamponin gabimisht

Gabimi 4; Kur harroni të ushqeni flokët tuaj

Gabimi 5; Temperatura e ujit

Gabimi 6; Tharja e flokëve me peshqir

Gabimi 7; Krehje të shpeshta dhe agresive

Gabimi 8; Përdorimi i shpeshtë i produkteve

Gabimi 9; Përdorimi i gabuar i tharëses

Gabimi 10; Dietat

Gabimi 12; Duke mos vënë kapelen

Gabimi 13; Duke mos pastruar krahërin

Gabimi 14; Duke mos shkurtuar flokët

.

Gabimi 15; Duke fjetur me floket tuaja nën

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë