Loading…

14 filmat më të mirë me tematikë luftën e dytë botërore (Video)

  • 30/04/2017 | 22:43

14 filmat më të mirë me tematikë luftën e dytë botërore (Video)

Cili është filmi më i mirë është gjithmonë çështje e shijes se vet njeriut, por kjo listë pak a shumë bazohet në shijen e të gjithë njerëzve që u pëlqejnë filmat me tematikën e luftës së dytë botërore:


1. Saving Private Ryan
2. The Big Red One
3. Enemy At The Gates
4. A Bridge Too Far
5. The Dirty Dozen
6. Casablanca
7. The Thin Red Line
8. Schindler’s List
9. The Great Escape
10. The Pianist
11. The Bridge On The River Kwai
12. Das Boot
13. A matter of life and death
14. Inglorious Basterds

https://www.youtube.com/watch?v=Yn9HLhTMVjY

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë