Loading…

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë (Foto)

  • 13/02/2017 | 16:28

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë (Foto)

Elmedina Muhamet Bollopoja, e lindur në vitin 2003, në fshatin Reznik të Vushtrrisë, ka nevojë për ndihmë financiare për shërim jashtë vendit, i cili kushton 40 mijë euro.

13-vjeçarja ka nevojë për transplantimin e veshkës, e cila vuan nga kjo sëmundje që nga vitit 2004.

Elmedina si pasojë e sëmundjes tash gjendet edhe në dializë dhe mjekët më 2 shkurt 2017, i kanë rekomanduar që operacionin e transplatimit të veshkës ta kryejë në afat prej tre muajsh, në të kundërtën ajo mbetet në dializë gjatë tërë jetës, raporton Veriu.info.

Babai i saj, Muhameti, ka treguar për Veriu.info se veshkën vajzës do t’ia dhurojë nëna e saj.

Për ta ndihmuar Elmedinën është hapur nga familja kjo xhirollogari bankare, ku të gjithë ata që kanë mundësi, luten që t’i dalin në ndihmë me aq sa munden në mënyrë që sa më shpejt të mblidhet shuma prej 40 mijë euro, e cila nevojitet për shërimin e 13-vjeçares.

NLB Bank: 1707 0135 0095 0152

Ju mund ta ndihmoni Elmedinën edhe direkt duke kontaktuar me babain e saj në këtë numër telefoni: 044/472-794 dhe 044/2.

3k_1486998397-5292031

1k_1486998393-8937308

94-204.

2k_1486998396-3601881

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë