Loading…

12 zakonet që ju bëjnë të ndjeheni mirë për vete

  • 27/12/2016 | 22:36

12 zakonet që ju bëjnë të ndjeheni mirë për vete

Zakonet e mira janë parim themelor i zhvillimit personal dhe rritjes ekonomike. Çdo gjë që bëjmë është rezultat i asaj që kemi mësuar gjatë tërë jetës. Për fat të keq, jo të gjitha zakonet që kemi janë të mira, kjo është arsyeja pse ne vazhdimisht duam të përmirësohemi. Në vijim është një listë e shprehive praktike që mund të bëjnë ndryshim të madh në jetën tuaj.


Zakonet shëndetësore
beautiful woman with healthy food and water
1. Bëni ushtrime 30 minuta, çdo ditë.
2. Hani mëngjes çdo ditë.
3. Flini 8 orë.
4. Pini një gotë ujë si të zgjoheni nga gjumi.
5. Bëni dush çdo ditë.


Zakonet e produktivitetit
productive-man1
1. Krijoni rutinën e mëngjesit.
2. Caktoni vetes kohën e përfundimit të detyrave.
3. Bëni listën e detyrave në bazë të prioritetit.

Zakonet personale
personal-development1

1. Lexoni një libër në javë.
2. Mendoni pozitivisht.
3. Meditoni 30 minuta në ditë.
4. Largoni njerëzit që ju bëjnë të ndjeheni keq.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë