Loading…

12 vjeçarja humbi në Mitrovicë, Policia e gjeti në një qytet krejt tjetër

  • 17/04/2018 | 15:21

12 vjeçarja humbi në Mitrovicë, Policia e gjeti në një qytet krejt tjetër

Vajza 12 vjeçare e cila është raportuar se është zhdukur dje në Mitrovicë, është gjetur sot në qytetin e Fushë Kosovës njofton Policia e Kosovës.


Prindi i saj kishte deklaruar dje se ajo ka dalur nga shtëpia në ora 7:00 të mëngjesit për të shkuar në shkollë, ndërkohë ai kishte kuptuar se ajo nuk ndodhej në shkollë.

Policia e Kosovës menjëherë pas raportimit të zhdukjes së kësaj vajzës kishte nisur shpallur kërkim në nivel vendi dhe ku është gjetur më pastaj në Fushë Kosovë.

Sipas Policisë Rasti është duke u trajtuar sipas procedurave, në bashkëpunim me mbrojtësin e viktimave dhe zyrtarë të Qendrës për Shërbime Sociale.

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme një prind nga Prishtina ka raportuar se djali i tij është zhdukur, ai por sa ka dalur nga shtëpia nuk është rikthyer më, policia ka njoftuar se po heton rastin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë