Loading…

12 minuta me aeroplan, mbi 2 orë me veturë: Ky është vendi ku kryhet fluturimi më i shkurtër në botë

  • 21/07/2021 | 19:22

12 minuta me aeroplan, mbi 2 orë me veturë: Ky është vendi ku kryhet fluturimi më i shkurtër në botë

Fluturimi më i shkurtër në botë zgjatë vetëm 12 minuta dhe ndodhë në mes dy vendeve të Norvegjisë, transmeton Gazeta Metro.


Nëse niseni me aeroplan nga qyteti Vadso i Norvegjisë, për të zbritur në Kirkenes, ju do të bëni vetëm 12 minuta rrugë.

Ndërkaq nëse niseni me veturë, ky rrugëtim zgjatë 2 orë e 20 minuta, pasi rruga është e gjatë mbi 170 kilometra.

Me aeroplanë ju bëni më pak minuta pasi që aeroplani nuk e bën rrugën e njëjtë dhe kalon nëpër det dhe vija ajrore më pas është shumë e shkurtë.

Më poshtë keni videon dhe mund ta shihni se sa e shkurtër është kjo rrugë, e cila është e xhiruar nga kabina e pilotit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë