Loading…

104 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

  • 22/07/2021 | 08:14

104 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 104.


MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.557, ndërsa nga fillimi i pandemisë deri më sot nga koronavirusi kanë vdekur 2,265 persona.

Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen.

MSH njofton se qytetarët mund të zgjedhin llojin e vaksinës, Pfizer ose AstraZeneca

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë