Loading…

Chris Brown paditet për përdhunim: Do të paguaj dhjetëra milionë euro

  • 28/01/2022 | 12:28

Chris Brown paditet për përdhunim: Do të paguaj dhjetëra milionë euro

Chris Brown thuhet se është duke u përballur me një padi të re, që e akuzon atë për përdhunim.


Një grua anonime ka ngritur padi kundër këngëtarit 32-vjeçar pasi dyshohet se e ka droguar dhe më pas e ka përdhunuar më 30 dhjetor të vitit 2020, sipas dokumenteve të siguruara nga tabloidi TMZ.

Dokumenti pretendon se sulmi seksual ndodhi në bordin e një jahti që ishte ankoruar në shtëpinë e Sean ‘Diddy’ Combs’ në Star Island të Miami Beach, shkruan DailyMail.

DailyMail ka kontaktuar me përfaqësuesit për media të artistit Brown dhe Combs për të marrë komente, por ende nuk ka marrë ndonjë përgjigje.

Jane Doe, e cila e përshkruan veten si një “koreografe, balerinë, modele dhe artiste muzikore profesioniste”, thotë se sprova filloi kur një mikeshë e saj po rrinte në afërsi të Browit.

Dy shoqet po flisnin përmes një video ‘chat’-i kur Brown dyshohet se mori telefonin e shoqes së saj dhe i kërkoi që ajo të shkonte në shtëpinë e Diddy’s Star Island sa më shpejt që të ishte e mundur.

Sapo mbërriti, ajo thotë se Brown e përshëndeti në jaht dhe e pyeti nëse donte një pije përpara se ta drejtonte drejt zonës së kuzhinës së varkës.

Deklarata pretendon se ai i dha asaj një filxhan të kuq plastik brenda kuzhinës që ishte i mbushur me një pije alkoolike të përzier.

Pasi ata biseduan, gruaja pretendon se Brown e rimbushi filxhanin e saj. Pasi filloi të pinte përsëri, ajo thotë se filloi të ndjente ‘një ndryshim të papritur dhe të pashpjegueshëm në vetëdije’.

Ajo pretendon se ndihej e “çorientuar, e paqëndrueshme fizikisht dhe filloi të binte dhe të mos flinte”, në atë moment Brown dyshohet se e futi atë në një dhomë gjumi.

Ajo thotë se në atë kohë ndihej e ‘droguar’ dhe ‘gjysmë e fjetur’.

Në dosjen e saj të padisë, thuhet se këngëtari i hitit “Beautiful People” mbylli derën e dhomës së gjumit dhe filloi ta zhveshë para se ta puthte.

Jane Doe pretendon se ajo murmuriti që ai të ndalonte, por ai vazhdoi ta përdhunonte.

Pasi arriti kulmin, ai dyshohet se u ngrit shpejt dhe tha se kishte “mbaruar”.

Dokumenti pretendon se Brown kontaktoi gruan të nesërmen me mesazhe me tekst për të kërkuar që ajo të merrte pilula për të parandaluar një shtatzëni të mundshme.

Edhe pse ishte në gjendje të dëshpëruar, ajo thotë se sërish e ka marrë pilulën.

Avokatët e Jane Doe, Ariel Mitchell dhe George Vrabeck i thanë tabloidit TMZ se ajo nuk e raportoi përdhunimin e supozuar në polici sepse ajo ishte duke ndjekur shkollën e mjekësisë në atë kohë dhe ajo shqetësohej se ankesa do të ishte një siklet.

Avokatët deklaruan se ata janë ‘të përkushtuar që viktimat të dëgjohen dhe do të nxisnin këdo që ka informacion që t’i kontaktojë ato’.

Brown ka pasur disa ngatërresa ligjore në të kaluarën, më e famshmja duke përfshirë sulmin e tij ndaj të dashurës së tij të atëhershme, këngëtares së famshme Rihanna.

Në orët e para të 8 shkurtit 2009, ai hyri në një debat me këngëtaren e hitit “Work” që përfundoi me një sulm të keq nga ana e tij, për çka ajo u kërkua të shtrihej në spital.

Ai u akuzua për sulm të rëndë dhe kërcënime kriminale muajin pasardhës, duke u deklaruar fillimisht i pafajshëm, përpara se të deklarohej fajtor për një akuzë të vetme krimi.

Ai u urdhërua të kryente pesë vjet shërbim prove, shërbim në komunitet dhe këshillim për dhunën në familje.

Të dy u ribashkuan më vonë në fillim të vitit 2013, përpara se të ndaheshin sërish më vonë atë vit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë