Loading…

100 kartolina nga nxënësit e Kosovës për ushtarët e NATO’së

  • 27/05/2017 | 08:15

100 kartolina nga nxënësit e Kosovës për ushtarët e NATO’së

100 fëmijë të moshave të ndryshme nga Kosova kanë shkruar kartolina për ushtarët e NATO-s, të cilët në mënyrën e tyre kanë shprehë falenderimet dhe admirimin e tyre për kontributin e NATO-s në Kosovë, të cilët, nëpërmjet emocioneve të tyre janë shprehur të jenë falenderues se pikërisht ata kanë ndihmuar që vendi i tyre Kosova, tash e sa vite të gëzojë lirinë.

“Moment shumë emocional teksa i dorëzova në Pentagon 100 kartolina falenderimi për ushtarët amerikan që ishin të përfshirë në operacionin e NATO-s për çlirimin e Kosovës. Kartolinat janë shkruar nga nxënës të shkollave fillore e të mesme anë e kënd Kosovës”, është shprehur Çitaku.

Rekomandime
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë