Loading…

10 urat mahnitëse që shpëtojnë mbi një mijë kafshë në ditë (Foto)

  • 21/02/2017 | 17:10

10 urat mahnitëse që shpëtojnë mbi një mijë kafshë në ditë (Foto)

Miliona kafshë në tërë botën vriten, pasi që kalojnë rrugën, direkt, pa pasur mundësinë sekondare.


Në disa shtete, njerëzit kanë menduar mençur  duke ndërtuar ura të ndryshme për të iu mundësuar shumë gjallesave që jetojnë në pyje, të kalojnë rrugën pa rrezikuar jetën.

Ne do t’ju sjellim 10 ura të cilat  lehtësojnë kalimin e këtyre gjallesave./gazetametro.net

bridges-for-animals-around-the-world-58a473954fd71__880

#Ura në parkun kombëtar në Kanada

bridges-for-animals-around-the-world-43-58a57b02995de__880

#Ura e gaforreve, e ndërtuar në Island

bridges-for-animals-around-the-world-44-58a57e50e8d7f__880 #Turneli i breshkave në Japoni

bridges-for-animals-around-the-world-46-58a580c2b8540__880

#Tuneli i zhapinjëve, në Angli

bridges-for-animals-around-the-world-54-58a5a9021d729__880

#Shtegu i litarit për papagajë, në Victoria

bridges-for-animals-around-the-world-58a473a91e09e__880

#Ura e gaforreve, e ndërtuar në Australi

bridges-for-animals-around-the-world-58a473afde769__880

#Ura e kafshëve në Holandë

bridges-for-animals-around-the-world-58a473febd486-jpeg__880
#Ura mbi autostradë në Gjermani

bridges-for-animals-around-the-world-58a4738ddb0a1__880

#Ura kaluese në Holandë

bridges-for-animals-around-the-world-58a47391c86dd__880

#Ura me gjelbërim në Singapur

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë