Loading…

10 univeritetet më të mira për të studiuar të 2017’ës (Foto)

  • 15/02/2017 | 15:59

10 univeritetet më të mira për të studiuar të 2017’ës (Foto)

Studimi është shumë i rëndësishëm, dhe qytetet e ndryshma nga bota janë gjithmonë zgjidhje, për këtë situatë.


Ja disa nga Universitetet më të mira në botë, ku ia vlenë të studioni në këtë vit:

1. Vancouver

2768-1

Vancouver është ndër rajonet më të mira në botë për të studiuar, me një sfond mahnitëse të maleve të Veriut Shore në njërën anë dhe ngushticën e Gjeorgjisë nga ana tjetër.

2. Munich

5058

Munich është vendi i dytë më i miri për të studiuar. Universitete gjermane janë zgjidhje për çdo studentë, nga anë e mbanë bota.

3. Boston

5573

MIT dhe Harvard nuk janë me të vërtetë në qytetin e Bostonit, por ato janë të përfshira në zonën e Boston metropolitane, dhe janë Universitetet më të mira për të studiuar.

4.Tokyo

5567

Ky metropol aktiv me popullsia 38 milion,  ka një kosto të lartë të jetesës, shifër kjo e cila shpejgon pse kaq shumë studentë preferojnë të shkkojnë atje.

5. Berlin

5400

Gjithnjë e më shumë të rinj janë fokusuar të studijnë në Berlin.Ky qyetet është vendi më i përballueshëm pët studentë.

6.Melbourne

66666

Tarifat e larta të shkollimit dhe rritja e kostove të jetesës do të thotë se çdo qytet Australian ka rënë në renditjen e këtij viti. Por Melbourne ende jo, me 220.000 studentë që përbëjnë një popullësi të konsiderueshme 5% të popullsisë së përgjithshme.

7. Seoul

7

Si Tokyo edhe Seul është një nga vendet me popullësi shumë të madhe, dhe nga i cili dalin shumë studentë të shkelqyer.

8.Londra 

5368

Londra është ëndrra e shumë të rinjëve për të jetuar e studiuar. Ajo ofron kushte shumë të përshtatshme për studentë të huaj, dhe mekanizmi i mësimit është i fjalës së fundit. Askush nuk zhgënjehet nga universitetet e Londrës.

9.Paris

5222

Kryeqyteti francez së fundi është në shënjestëren e studentëve, të cilët i janë vënë Parisit pas për të studiuar. Universitet e Parisit, janë përsosur aq shumë kohëve të fundit dhe janë zgjidhje për të gjithë ata që duan të studiojnë jashtë vendit.

10.Montreal

5600Vendi ideal për të studiuar. Universitetet e Kanadës janë gjithmonë mundësia më e mirë për t’i vlerësuar vlerat e edukimit dhe profesionalizmit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë