Loading…

10 shprehitë neveritëse që njerëzit i bëjnë në vende publike

  • 26/11/2016 | 14:42

10 shprehitë neveritëse që njerëzit i bëjnë në vende publike

Disa njerëz kanë shprehi vërtetë të këqija, të cilat i bëjnë madje dhe në publik. A bëni pjesë edhe ju në mesin e këtyre njerëzve? Atëherë, është koha të ndryshoni…

Pa mëdyshje, kruarja e hundës, respektivisht futja e gishtit në hundë, është një prej shprehive më të këqija që një person mund të bëjë në publik.

Që nga fëmijëria jemi ballafaquar me “fëmijë të çuditshëm” që fusnin gishtat në hundë – por, fatkeqësisht, kjo shprehi e njerëzve na përcjellë gjatë gjithë jetës, madje dhe te personat e vjetër.

Në vijim ju sjellim 10 shprehitë më të tmerrshme dhe me irrituese që njerëzit i bëjnë në publik:

1. Përtypja e zëshme (me gojë të hapur)

ushqimi 0001111

2. Kafshimi i thonjve

thonjte shprehia 002

3. Kruarja e hundës

Royal Windsor Horse Show

4. Shkruarja e mesazheve në telefon gjatë ecjes

telefon ecje

5. Biseda e zëshme në telefon

telefon flas 001

6. Kërcitja e gishtave

gishta kercitja

7. Fryrja e balonave me çamçakëz  

balona camcakez 00122

8. Sharja  

sharja 000233

9. Manikyri  

prerja thonjve 00111

10. Zënia e hapësirës pa nevojë

banka parku01

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë