Loading…

10 restorantet me ushqimin më të mirë në botë (Foto)

  • 07/05/2017 | 22:27

10 restorantet me ushqimin më të mirë në botë (Foto)

Titulli i “ushqimeve më të mira” është zbuluar nga Elite Traveler në bashkëpunim me Grey Goose. Mbi 6,000 lexues të Elite Traveler kanë votuar në pikat kryesore të ngrënies. Këtë vit, Alinea Grant Achatz, e cila ishte numër një për pesë vitet e fundit u hoq nga ky vend për herë të parë!

Shtetet e bashkuara të Amerikës u votuan si vendi me performancën më të mirë në botë me 24 restorante. Kjo është lista e 10 destinacioneve më të mira për ngrënie në botë.


1. Azurmendi, Larrabetzu, Spanjë

2. Alinea, Chicago, SHBA

3. Eleven Madison Park, New York, SHBA

4. Restaurant De L’Hotel De Ville, Zvicër

5. Per Se, New York, SHBA

6. Robuchon au Dome, Kinë

7. Osteria Francescana, Itali

8. The Restaurant at Meadowood, SHBA

9. Le Bernardin, New York, SHBA

10. Fat Duck, Bray, Britani e madhe

Rekomandime
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë