Loading…

10 përdorimet surprizuese të pudrës që nuk kanë lidhje me bebet

  • 15/06/2017 | 16:23

10 përdorimet surprizuese të pudrës që nuk kanë lidhje me bebet

Pudra e bebes që në emër të kushtëzon duke na bërë të mendojmë se përdoret vetëm për bebet, por a dini se ky pluhur magjik mund të përdoret për shumë më shumë gjëra të tjera.


Kur të lexoni më poshtë të gjitha mënyrat se si mund ta përdorni pudrën, keni apo jo një bebe në shtëpi, ky produkt nuk do t’ju mungojë më.

1. Përdoreni si shampo të thatë

Përdoreni këtë truk kur flokët tuaj janë me vaj dhe të yndyrshëm dhe nuk keni kohë për një dush. Pluhurosni flokët me këtë përzierje: ¼ e një gotë të vogël pudër dhe ¼ e të njëjtës gotë me sodë buke. Masazhoni lehtë skalpin e më pas krihini me kreher. Flokët nuk do të jenë më të vajisura.

2. Deordorant
Pluhurosja e këmbëve apo këpucëve me pudër bebe për të parandaluar djersitjen dhe aromat e pakëndshme.

3. U shton volum qerpikëve
Përpara se të lyeni qerpikët me rimel lyejini me pudër. Kjo do u japi qerpikëve volum.

4. Shthurja e bizhuterive
Nëse një varëse ju është ngatërruar me bizhuteritë e tjera dhe nuk i shthurni dot, hidhni pak pluhu pudre dhe do e keni më të lehtë .

5. Heq yndyrën nga rrobat tuaja
Për të hequr njollat e yndyrës, hidhni pak pudër dhe ushtroni presion derisa njolla të thahet.

6. Rifreskoni çarçafët duhet i pudrosur, transmeton lajmi.net. Kjo do u japë një aromë të këndshme dhe freskinë e munguar.

7. Shkëlqen veshjet e lëkurës.

8. Zbut gëzofin e kafshëve
Hidhni pak pudër dhe masazhoni lëkurën e kafshës suaj. Është e rëndësishme mos t’ia hidhni në sy dhe në hundë.

9. Përpara se të depiloheni pudrosni lëkurës. Kjo e bën procesin e depilimit më pak të dhimbshëm dhe e lë lëkurën tuaj të butë dhe shumë më pak të irrituar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë