Loading…

10 fotot më të jashtëzakonshme të viti 2016

  • 29/11/2016 | 23:50

10 fotot më të jashtëzakonshme të viti 2016
Reuters ka bërë përzgjedhje e disa fotografive që tregojnë ngjarjet më të rëndësishme që ndodhen gjatë vitit 2016.
Më poshtë keni mundësi të shikoni fotografitë dhe të lexoni përshkrimin e ngjarjes së ndodhur.

Protestuesja Leshia Evans është ndaluar nga autoritetet e ligjit në Luziana, gjatë demonstratave kundër vrasjes së Sterling Alton 9 korrik, 2016.

Gjatë fushatës zgjedhore në SHBA, Robin Roy reagon pasi Donald Tump e përshëndeti atë në një tubim në Loëell, Massachusetts 4 janar, 2016.

Jackeline, 26 vjeçare, mban djalin e saj 4- muajsh i cili ka lindur me deformime si pasoj e virusit Zika, Brazil, 11 shkurt, 2016.

Fëmijët refugjatë duke luajtur me një lodër pelushi me baltë në një kamp të improvizuar në kufirin greko- maqedonas. 15 mars, 2016.

Një grua me një tatuazh, Ziggy Stardust viziton një afesk të David Bowie në Brixton, në jug të Londrës, 11 janar, 2016. David Bowie, legjendë muzikore vdiq nga kanceri.

Gruaja që largoi nigjabin pasi fshati i saj ishte çliruat nga ISIS, Siri, 9 qershor, 2016.

Protestuesi që përdori raketën e tenisit për të kthyer një kuti gazi lotsjellës gjatë protestës për reformat e ligjit të punës në Francë, 2 qershor, 2016.

Londra një ditë pas Brexit, 24 qershor, 2016

Sulmi terrorist në Nicë të Francës, gjatë këtij sulmi vdiqën 86 persona, pasi një kamion u përplas në një turmë njerëzish që ishin duke e festuar një festë kombëtare në Francë, 14 korrik, 2016

Një simpatizant tek sa mban një flamur dhe zgjatet të prek veturën që mbante kufomen e Muhamed Ali gjatë funeralit, Kentucky, 10 qershor, 2016.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë