Loading…

10 filma me të papritura gjatë xhirimeve (Video)

  • 08/12/2016 | 09:12

10 filma me të papritura gjatë xhirimeve (Video)

Nganjëherë  një gabim i bërë nga aktori mund të kthehet në diçka elegante dhe simpatike që mund ta bëjnë atë aktor apo film të parapëlqyer për ju.

Bright Side ka grumbulluar dhjetë (10) filma të këtij lloji që çuditërisht u kthyen në skena të famshme e të dashura./ gazetametro.net

Casino Royale (2006)

1. Gjatë xhirimeve, Daniel Craig ishte zhytur vetë nën ujë, por për disa arsye ky xhirim nuk është prerë. Rezultati përfundimtar ishte një nga skenat më të njohura dhe sexy të çdo film Bond. Në fakt, pantallona të shkurtra Craig u bën shumë të njohura dhe u shitën në ankand për $ 72,000.

Star Wars (1977)

2. Në Star Wars, Luke Skywalker vë në përkrenare një Stormtrooper dhe thërret: “Unë nuk mund të shoh diçka ketu!” Në të vërtetë, për shkak të veshjes nuk kishte shikim të pastër, Mark Hamill e zë kokën në derë në një skenë (shihni videon ). Pastaj u vendos që kjo skenë të përdoret si përfundimtare, dhe topi i “Stormtrooper” u bë një nga më të famshmit.

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring(2001)

 

3. Në The Lord of the Rings ka një skenë ku Ian McKellen, zë më kokë njeherë në llambë e pastaj tek cepi i portës. E gjitha kjo ndodhi rastësisht. McKellen e hap gojën dhe i befasuar qeshi, skena doli aq e mirë sa që regjisori Peter Jackson vendosi të mbante atë.

Rain Man (1988)

4. Një nga skenat më të famshme në këtë film. Në vendin e ngjarjes, ku shihen dy vëllezërit në një kabinë telefoni së bashku, Dustin Hoffman krijoi një situatë të pakëndshme duke ndotur ajrin. Kjo gjë bëri që aktorët të perfundojnë skenën me shpejtë.

Django Unchained (2012)

5. Sipas skenarit, në një skenë DiCaprio është dashur të bërtas me zë të lartë. Por në një moment ndjesie, aktori në vend të godas tryezen e zbrazët, ka goditur pjesen ku ka pasur xhama. Regjisori Tarantino ka vazhduar xhirimin, dhe DiCaprio ka vazhduar edhe në atë moment skenen. Rezultati ishte një skenë e paharrueshme. Një dëshmi më shumë se Leo meritoi Oskarin.

The Dark Knight (2008)

6. Në këtë moment të famshëm të Reboot Batman, Joker, i veshur me uniformë infermierësh, ka për qëllim për qëllim që të hedhë në erë një spital. Heath Ledger kishte një shans për të xhiruar skenën me një vend të vërtetë shpërthimi, por për disa arsye butoni nuk punonte. Ai shtypi butonin disa herë derisa më në fund shohim shpërthimin e plotfuqishëm.

Guardians of the Galaxy (2014)

7.Chris Pratt, duke luajtur Star-Lord, shpesh bënte shaka gjatë xhirimeve në këtë film. Performanca e tij e improvizuar u regjistrua nga kamera “Na vjen keq, unë nuk e di se si kjo makinë punon!” dhe një gjest turprues. Kjo më pas e përfshirë në film, por edhe u bë e njohur në mesin e publikut.

Fight Club (1999)

8. Në vendin e ngjarjes në të cilën Tyler Durden mëson karakterin e Edward Norton se si të ndeshet në një parking, aty është dashur lehtë të godasë kundërshtarin e tij mbi supe. Por aktorit i kërkohet të bëjë diçka të pazakontë në vendin e ngjarjes, dhe kështu ai vendosi të godasë Brad Pitt’in në vesh. Kjo i shkaktoi Pitt’it dhembje dhe i dhuroi shikuesit një skenë të vërtetë.

Mission: Impossible II (2000)

9. Kur xhiruan skenat e luftës, ekuipazhi u përpoq për ti bërë ato të duket sa më reale që të jetë e mundur. Kështu që kur Tom Cruise godet aktorin, ai nuk mundi të përmbahet dhe u rrëzua. Vendimi u mor për të përdorur këtë skenë në film. Këtu mund të shihni goditjen e vërtetë  si dhe reagimin e Cruise kur ai e kuptoi gabimin e tij.

Ghostbusters (1984)

10. Bill Murray është një legjendë e vërtetë e kinemasë për shkak të dashurisë së tij për të improvizuar. Kjo skenë ishte burimi i linjës së tij të famshme “Ai qesh me mua!” pas takimit të tij të parë me shpirtin portret të gjelbër dhe të pangopur.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë