Loading…

1 ide për një lëng natyral në shtëpi

  • 14/01/2017 | 19:59

1 ide për një lëng natyral në shtëpi

Të qërohet karrota dhe t’i hiqen bishti dhe maja. Pastaj të qërohet edhe molla dhe t’i hiqen farat. Të dyja të prehen në copa dhe të gjithë përbërësit të futen në blender (mikser) dhe të përzihen mirë. Sipas dëshirës kësaj përbërje mund t’i shtohet edhe mjaltë.

Të gjitha këto së bashku prodhojnë një lëng të shijshëm dhe të dendur, që do të mund ta pëlqejnë të rriturit e sidomos fëmijët tuaj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë