Loading…

​Zyrtare: Interi shkarkon Antonio Conten

  • 26/05/2021 | 19:30

​Zyrtare: Interi shkarkon Antonio Conten

Një ndarje e papritur dhe e konkretizuat brenda pak ditësh ajo ndërmjet Interi dhe trajneri Antonio Conte


Kampioni i ri i Italisë ka njoftuar edhe zyrtarisht se e ka ndërprerë kontratën me Antonio Conten.

Prishja e këtij bashkëpunimi sipas mediave italiane erdhi pasi Conte nuk u pajtua me rekomandimin e drejtuesve të Interit për një ulje të pagave të lojtarëve deri në 15% si dhe disa shitja nga të cilat mund të sillnin në buxhetin e klubit 80 deri 100 milionë euro.

Interi do t’ia paguajë Contes 7 milionë euro për këtë ndërprerje të parakohshme të kontratës.

“FC Internazionale Milano njofton se ka arritur një marrëveshje për përfundimin konsensual të kontratës me trajnerin Antonio Conte. I gjithë klubi do të donte të falënderonte Antonio për punën e jashtëzakonshme që ai ka bërë, duke arritur kulmin me fitimin e Skudetos së nëntëmbëdhjetë. Antonio Conte do të mbetet përgjithmonë në historinë e klubit tonë “, thuhet në deklaratën e sapo botuar nga klubi në Viale della Liberazione.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected].net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë