Loading…

​Trajneri i Moldavisë: Duhej të përjashtohej edhe Aliti

  • 18/11/2020 | 23:05

​Trajneri i Moldavisë: Duhej të përjashtohej edhe Aliti

Trajneri i Moldavisë Engin Firat, ka folur pas ndeshjes ku ka deklaruar se skuadra e tij nuk e ka merituar humbjen.

Firat tha se nuk e di pse nuk ju dha kartoni i kuq edhe lojtarit të Kosovës, Fidan Aliti.

Ndryshe ai tha se skuadra e tij luajti mirë dhe se humbjen nuk e merituan sonte ndaj Kosovës.

“Sonte ishte një ndeshje ku unë e urreva futbollin sepse skuadra ime luajti shumë mirë dhe humbja nuk ishte e merituar për ne. Unë nuk e kuptoj si nuk u dha edhe kartoni i dytë i kuq për Kosovën, më saktësisht për Fidan Alitin pas të gjitha atyre ndërhyrjeve të palejueshme. Gjithsesi ky është futbolli dhe ne e dimë që Kosova ka skuadër më të mirë”, deklaroi në fund Firat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë