Loading…

​Të enjten debati parlamentar për siguri

  • 16/05/2022 | 12:30

​Të enjten debati parlamentar për siguri

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancën e radhës plenare të enjten më 19 maj, ku në rend të ditës për shqyrtim është debati parlamentar për siguri, mirëpo mungon projektligji për tërheqjen e Trustit, për çka u kritikua nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.


Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefja e grupit parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari tha se është formuar edhe ekipi për reformën zgjedhore.

Shefi i grupit parlamentar i PDK-së, Abelard Tahiri dhe shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri kërkuan shqyrtim më të shpejtë të Projektligjit për Trustin, pasi thanë se është nevojë emergjente e qytetarëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë