Loading…

​Skuadra italiane kërkon huazimin e Eden Hazard

  • 25/05/2021 | 15:37

​Skuadra italiane kërkon huazimin e Eden Hazard

Roma është duke planifikuar që të kërkojë nga Real Madridi huazimin për një sezon të Eden Hazard, raporton “Calcio Mercato.”.


Klubi italian shpreson për një ribashkim të mesfushorit belg me ish-trajnerin e tij Jose Mourinho pasi ky i fundit do ta drejtojë Romën në sezonin 2021/22, përcjell KosovaPress.

Edhe Chelsea është përmendur si destinacion potencial për Hazard pasi ata kanë kërkuar rikthim9in e tij, por “Los Blancos” dëshirojnë vetëm huazimin e lojtarit dhe Roma mbetet në një pozitë të fuqishme në këtë rast.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë