Loading…

​Shënohet 22-vjetori i themelimit të Policisë së Kosovës, vendosen kurora lulesh pranë të rënëve në detyrë

  • 06/09/2021 | 10:56

​Shënohet 22-vjetori i themelimit të Policisë së Kosovës, vendosen kurora lulesh pranë të rënëve në detyrë

Shënimi i 22 vjetorit të Policisë së Kosovës ka nisur me vendosjen e luleve pranë lapidarit të të rënëve në krye të detyrës. Ministri i Punëve të Brendshme dhe Drejtori i Policisë së Kosovës kanë nderuar policët që kanë humbur jetën në krye të detyrës, për të cilët kanë thënë se mbesin frymëzim për punën e gjeneratave të reja.


Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, në ceremoninë e shënimit të përvjetorit të Policisë se Kosovës, e cila po mbahet nën masat anti-Covid, ka thënë se policët që ranë në krye të detyrës duhet nderuar çdo ditë me angazhim.

“Sot ne nderuam ata por duhet kujtuar e nderuar çdo ditë me angazhim e vetmohim. Për një vit e gjysmë pandemi Policia e Kosovës ka qenë dhe mbetet në ballë të detyrës, ju falënderoj qe përkundër sfidave te mëdha nuk keni kursyer veten tuaj për mbrojtje e shëndetit të qytetarëve”, ka thënë ai.

“Si ministër do të angazhohem që Policia e Kosovës të jetë më profesionale, me integritet të lartë dhe gjithmonë në shërbim të qytetarëve. Garantoj qe do të angazhohem që polici i Kosovës të ndjehet i vlerësuar nga shoqëria e shteti me veprime konkrete”, ka shtuar ministri i Brendshëm.

E drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti kërkoi nga policët që të punojnë me profesionalizëm dhe asnjëherë mos të shkelin besimin e qytetarëve.

“Mos të shkelni kurrë besimin që qytetari na ka dhënë, punoni fort me profesionalizëm e kurajo. Në këtë ditë u drejtohem të gjithë të rinjve, të jesh pjesëtar i Policisë së Kosovës nuk është vetëm krenari apo privilegj, bartja e uniformes së shtetit nënkupton përgjegjësi. Kujtoj zyrtarët policor që kanë renë në krye të detyrës, ata janë frymëzimi për të vazhduar përpara”, ka thënë drejtori i Policisë së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë