Loading…

​Seancë e jashtëzakonshme për politikën e jashtme

  • 16/11/2018 | 07:21

​Seancë e jashtëzakonshme për politikën e jashtme

Dështimi i seancës së 13 nëntorit si pasojë e moskoordinimit midis grupeve parlamentare, do të mbahet sot njofton zyra për media dhe marrëdhënie me publike e Kuvendit.


Në këtë seancë që pritet të nisë nga ora dhjetë e ditës, do të ketë vetëm një pikë të rendit të ditës, atë që kanë kërkuar 42 deputetë, njofton gazetametro.net.

“Debat parlamentar sipas kërkesës së 42 deputetëve për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme lidhur me dështimet dhe skandalet në politikën e jashtme të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatën për media.

Ndërkohë, Vetëvendosje ka deklaruar ditë më parë se ata do  të diskutojnë edhe për takimin e presidentit Hashim Thaçi me homologun e tij rus, që për Lëvizjen përbën skandal./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë