Loading…

​R. Kelly dënohet me 30 vjet burg

  • 29/06/2022 | 22:40

​R. Kelly dënohet me 30 vjet burg

Këngëtari amerikan R. Kelly është dënuar me 30 vjet burg për krime seksuale, raporton BBC.


Në shtator të vitit të kaluar, një juri në Nju Jork dënoi 55-vjeçarin për shantazh dhe krime seksuale gjatë tre dekadave në industrinë e muzikës.

Prokurorët thanë se Kelly përdori famën dhe karizmin e tij për të gjetur viktima.

Dëshmitarët thonë se viktimat shpesh shpresonin se Kelly do t’i ndihmonte në karrierën e tyre dhe u gjendën në një situatë ku ai kërkonte bindje të pakushtëzuar prej tyre dhe i ndëshkonte ndryshe.

I lindur në Çikago, muzikanti, emri i vërtetë i të cilit është Robert Sylvester Kelly, ka kaluar tashmë gati tri vjet pas hekurave.

Ai aktualisht po përballet me kallëzime të veçanta penale në tri raste të tjera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë