Loading…

​Pochettino tregon nëse do ta ftojë Mbappen për ndeshjen e nesërme

  • 28/08/2021 | 18:25

​Pochettino tregon nëse do ta ftojë Mbappen për ndeshjen e nesërme

Largimi i mundshëm i Kylian Mbappe ishte pika kryesore e bisedës në konferencën për shtyp të së shtunës të Mauricio Pochettinos, përpara ndeshjes së Paris Saint-Germain kundër Stade de Reims të dielën.


Argjentinasi zbuloi se Mbappe nuk i kishte thënë se dëshiron të largohet nga “Parc des Princes.”

“Jo, ai nuk ka thënë se dëshiron të largohet nga PSG,” tha Pochettino, kur u pyet nëse sulmuesi i kishte thënë lamtumirë skuadrës tashmë.

“Ai po stërvitet mirë, siç bën gjithmonë. Presidenti ynë dhe drejtori sportiv tashmë kanë shpjeguar qëndrimin e klubit në këtë situatë.”

Pochettino madje sugjeroi që Mbappe mund të përfshihet në listën e skuadrës për ndeshjen kundër Reims.

“Unë këmbëngul, ai po bën mirë dhe po përgatitet për ndeshjen e nesërme,” tha trajneri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë