Loading…

​Përfundon seanca e Kuvendit, vazhdon të premten

  • 11/05/2022 | 16:37

​Përfundon seanca e Kuvendit, vazhdon të premten

Në mungesë të kuorumit, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca ka mbyllur seancën e sotme plenare.


Pas votimit të disa pikave të rendit të ditës, pjesa dërmuese e deputetëve lëshuan sallën dhe rrjedhimisht s’kishte kuorum për diskutim të pikave në vazhdim.

Konjfuca tha se seanca e njëjtë do të vazhdojë të premten në orën 11:00.

Këto janë pikat e mbetura të seancës:

Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Mbrojtjen e Konkurrencës,

Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, procedurat e caktimit të pagës minimale dhe shkallët tatimore në të ardhurat personale vjetore,

Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022,

Emërimi i Komisionit për Mbrojtjen e Konkurrencës,

Formimi i Komisionit Ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një anëtar të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës, nga komuniteti shqiptar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë