Loading…

​Pas Garcias dhe Agueros, vjen top blerja e tretë e Barçës

  • 25/05/2021 | 13:14

​Pas Garcias dhe Agueros, vjen top blerja e tretë e Barçës

Giorginio Wijnaldum është në bisedime të avancuara me FC Barcelonën për t’u bashkuar me katalanasit si lojtar i lirë këtë verë.


Wijnaldum ka vendosur të largohet nga Liverpooli pasi e ka përfunduar kontratën dhe ka marrë shumë propozime në javët e fundit, raporton gazetari Fabrizio Romano.

Barcelona i ka ofruar kontratë trevjeçare dhe prioritet i Wijnaldum është të nënshkruajë sa më shpejt me Barçën. Agjenti i tij u takua sot me drejtorët e klubit spanjoll, përcjell KosovaPress.

Edhe Bayerni dhe PSG janë të interesuar por nuk ka marrëveshje me klubet e tjera pasi prioritet i Wijnaldum është që të bashkohet me Barçën.

Barça tashmë kanë nënshkruar Eric Garcia dhe Sergio Agüero si lojtarë të lirë, ata po punojnë për marrëveshjen me Depay dhe Gini Wjnaldum pritet të jetë transferimi i radhës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë