Loading…

​Pas Evropës, Distria Krasniqi nis sot misionin për ta “pushtuar” edhe botën

  • 06/06/2021 | 11:00

​Pas Evropës, Distria Krasniqi nis sot misionin për ta “pushtuar” edhe botën

Në Budapest të Hungarisë sot fillon Kampionati Botëror i xhudos i cili zgjatë deri më datën 13 qershor 2021.


Në këtë kampionat Kosova do të përfaqësohet nga pesë garues: Distria Krasniqi, Nora Gjakova, Flaka Loxha, Akil Gjakova dhe Laura Fazliu.

Xhudistja Distria Krasniqi, e cila është kampione e Evropës në kategorinë e saj 48 kilogramë synon që ta pushtojë edhe botën për herë të parë.

Ndryshe, në këtë kampionat botëror do të marrin pjesë pesë kontinente 118 shtet, 665 garues, 387 meshkuj dje 278 femra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë