Loading…

​Nuk mjaftojnë 90 minuta, finalja e Ligës së Evropës shkon në vazhdime

  • 18/05/2022 | 23:09

​Nuk mjaftojnë 90 minuta, finalja e Ligës së Evropës shkon në vazhdime

Finalja e Ligës së Europës që po zhvillohet në Sevillë ndërmjet Eintracht Frankfurtit dhe Rangers ka shkuar në vazhdime dy herë nga 15 minuta.


Kjo për shkak se nuk kanë mjaftuar 90 minutat e rregulla të ndeshjes pasi rezultati ishte i barabartë 1-1, transmeton KosovaPress.

Pasi pjesa e parë përfundoi pa gola, në të dytën erdhën dy gola. Aribo i dha epërsinë skocezëve në minutën e 57’, por gjermanët reaguan shpejtë dhe barazuan rezultatin në minutën e 69’, kurse realizues i goli ishte Borre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë