Loading…

​Një polic theret me thikë në Paris

  • 28/11/2021 | 22:47

​Një polic theret me thikë në Paris

Një oficer policie që nuk ishte në detyrë është plagosur rëndë sot nga një sulm me thikë në Paris, tha ministri i Brendshëm francez, Geral Darmanen.


Darmanen ka deklaruar në Twitter se është hapur një hetim dhe se autori është në kërkim. Ai nuk ka treguar motivin e sulmit.

Televizioni francez BFM raportoi, duke cituar një burim të paidentifikuar nga policia, se polici u ther me thikë pas një debati me katër ose pesë persona në një qendër tregtare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë