Loading…

​Meshkujt pëlqejnë femrat tërheqëse, por nga ky lloj i tyre ikin

  • 16/01/2022 | 23:12

​Meshkujt pëlqejnë femrat tërheqëse, por nga ky lloj i tyre ikin

Meshkujt pëlqejnë femrat tërheqëse, por jo ato që janë të fiksuar pas pamjes fizike.


Kështu tregoi një studim i kryer në një kompani në Britani të Madhe. Në bazë të sondazhit, ekspertët dolën në përfundimin se kujdesi i tepërt për bukurinë i largon pjesëtarët e seksit më të fortë, edhe pse në fillim nuk duket kështu.

Në planin afatgjatë, ato qëndrojnë larg vajzave që zgjohen dhe shtrihen të grimuara në faqen e parë. Jeta në çift kërkon kohë të lirë dhe relaks.

Rreth 70 për qind e të anketuarve kanë deklaruar se janë të tmerruar nga mendimi për t’u martuar me një person që është i fiksuar pas trupit, kujdeset vetëm për bukurinë dhe ia nënshtron gjithë jetën se si do të duket dhe çfarë do të veshë.

Shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se burrat e interpretojnë këtë si artificialitet dhe një qasje sipërfaqësore ndaj jetës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë