Loading…

​Mbi 16 mijë raste aktive me virusin korona

  • 11/02/2022 | 08:03

​Mbi 16 mijë raste aktive me virusin korona

Në Kosovë ende vazhdon të jetë i lartë numri i rasteve aktive me COVID-19.


Aktualisht në Kosovë janë 16 mijë e 849 raste aktive me COVID-19.

Më së shumti raste aktive janë në Komunën e Prishtinës me 3 mijë e 888 raste, e pasuar nga Peja me 1 mijë e 17 raste, Gjilani me 1 mijë e 48 raste, Prizreni me 1 mijë e 40, Ferizaj me 993 raste, Fushë Kosova me 808 raste, Lipjani me 803 raste e po ashtu edhe komunat tjera me qindra raste me Covid 19.

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) gjatë 24 orëve të kaluara është bërë e ditur se janë shënuar katër raste të vdekjeve dhe 717 raste të reja pozitive me Covid.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë