Loading…

​LDK e dëshiron Isa Mustafën president të vendit

  • 28/10/2020 | 22:39

​LDK e dëshiron Isa Mustafën president të vendit

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se gjasat më të mëdha për t’u bërë president i vendit i ka Isa Mustafa.

Në emisionin Debat Plus, Gashit iu prezantuan disa kandidatë të mundshëm për president, ku përjashtoi nga mundësitë për këtë post, Rexhep Qosjen, Veton Surroin, Nexhat Dacin, ndërsa tha se Isa Mustafa do të ishte kandidati me më shumë gjasa për të marrë votat e nevojshme për të parin e shtetit.

Megjithatë, Gashi tha se për postin e presidentit duhet pajtim dhe koordinim i të gjitha partive politike.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë