Loading…

​Lajcak: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është në interes të Serbisë

  • 30/06/2022 | 22:45

​Lajcak: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është në interes të Serbisë

Emisari special i Bashkimit Europian (BE) për dialogun Miroslav Lajcak deklaroi sot në përfundim të vizitës në Beograd se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është në interesin kombëtar të Serbisë, shkruan Gazeta Metro.


Në një shkrim në Twitter, Lajcak ka njoftuar se në Serbi ka takuar edhe partitë opozitare.

“Më vjen mirë që gjatë kësaj vizite u takova me partitë opozitare parlamentare në Serbi për të dëgjuar pikëpamjet dhe qëndrimet e tyre ndaj dialogut. Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është në interesin kombëtar të Serbisë dhe si i tillë ka nevojë për mbështetje ndërpartiake”, shkroi diplomati sllovak në Twitter.

Para shkuarjes në Serbi, Lajçak qëndroi për vizitë treditore në Kosovë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë