Loading…

​Kuvendi s’ka kuorum, dështon të miratojë tri projektligje

  • 07/07/2022 | 14:21

​Kuvendi s’ka kuorum, dështon të miratojë tri projektligje

Kuvendi i Kosovës, në seancën e sotme plenare ka dështuar të miratojë tri projektligje.


Në mungesë kuorumi, legjislativi dështoi të miratojë në lexim të dytë, Projektligjin për ekzekutimin e sanksioneve penale, Projektligjin për Shërbimin Korrektues të Kosovës dhe Projektligjin për Shërbimin Sprovues të Kosovës.

Në këto projektligje opozita u përmbajt nga votimi, ndërsa mazhoranca nuk i kishte numrat për miratimin e tyre.

Seanca e Kuvendit po vazhdon, ku po diskutohet për Projektligji për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë