Loading…

​Kuvendi përzgjedh anëtarin jo ekzekutiv në Bordin e BQK’së

  • 01/07/2022 | 11:52

​Kuvendi përzgjedh anëtarin jo ekzekutiv në Bordin e BQK’së

Kuvendi i Kosovës ka përzgjedhur Nexhat Kryeziun si anëtar jo ekzekutiv në Bordin e BQK-së.


Kryeziu mori 72 vota nga deputetët e legjislativit, përmes votës së fshehur. Ndërsa, kundër kandidatët, Lulzim Ismajli mori vetëm 5 vota, Nora Raci 1 votë, ndërsa Esida Bujupi zero vota.

Krahas kësaj, Kuvendi formoi edhe Komisionin Ad-Hoc për reformën zgjedhore në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë