Loading…

​Kamberi: Zgjedhjet nuk filluan fare sot në Tërnoc

  • 23/06/2022 | 16:16

​Kamberi: Zgjedhjet nuk filluan fare sot në Tërnoc

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi ka njoftuar se zgjedhjet e parapara për ditën e sotme në Tërnoc nuk janë mbajtur. Ai ka fajësuar komisionerët e Ivica Daçiq për pengesa, për çka tha se nuk do i lejojnë.


Ish-deputetit në Parlamentin e Serbisë i duhen gjithsej 610 vota për të marrë mandatin e serishëm, për çka herën e fundit ai nuk ka arritur të sigurojë ulëse për 12 vota.

Ndërkaq, kjo është hera e katërt që janë paraparë zgjedhjet në Tërnoc, meqë Gjykata Administrative vendosi pro ankesës së Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës.

Më poshtë mund të lexoni shkrimin e plot të Kamberit:

Zgjedhjet nuk filluan fare sot në Tërnoc.

Komisionerët e Ivica Daçiqit deshën ta bëjnë ligjin sot në Tërnoc, duke thënë se kjo është ‘kralevinë’.

Nuk i lejuam e as që do t’i lejojmë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë