Loading…

​Kadyrov thotë se armiku i vërtetë i Rusisë nuk është Ukraina

  • 19/05/2022 | 20:22

​Kadyrov thotë se armiku i vërtetë i Rusisë nuk është Ukraina

Udhëheqësi i Republikës Çeçene, Ramzan Kadyrov, tha se Rusia nuk është kundër Ukrainës, por NATO-s.


“Sot nuk po luftojmë kundër Ukrainës, po luftojmë kundër NATO-s. NATO po i armatos ata, Perëndimi po i armatos, mercenarët e tyre janë atje,” ka thënë Kadyrov gjatë fjalimit të tij në maratonën edukative “Horizontet e reja” të shoqërisë “Dituria”, sipas mediave ruse.

Kadyrov tha më herët se agresioni, ose siç e quan ai – një “operacion special” në Ukrainë, po shkon sipas planit. Në fjalimin e tij, Kadyrov tha gjithashtu se kancelari gjerman Olaf Scholz “po sillet në mënyrë skizofrenike” dhe natyrisht ai nuk ka anashkaluar komentin për lëvizjet e Biden.

“Presidenti amerikan Joe Biden po i dikton Perëndimit, megjithëse ai nuk kupton asgjë”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë