Loading…

​Juventusi përgatit ofertën për Kane

  • 10/06/2021 | 15:14

​Juventusi përgatit ofertën për Kane

Sulmuesi anglez vazhdon të lidhet me shumë skuadra të mëdha evropiane.


Juventusi është i interesuar që të nënshkruar me sulmuesin e Tottenham Hotspur Harry Kane, raporton “Calciomercato”.

Gjiganti i Serie A dëshiron që gjatë verës të transferojnë një sulmues, dhe e shohin kapitenin anglez si opsion ideal, përcjell KosovaPress.

Trajneri i ri i skuadrës Maximilano Allegri dëshiron të transferojë një sulmues, kurse Kane veçse e ka bërë publike se do të largohet nga “Gjelat” me arsyen se synon të fitojë trofe te një skuadër tjetër.

Spekulohet që Juventusi ka bërë kontakte me kapitenin e Anglisë, sidoqoftë paga e lartë e tij dhe shuma që e kërkon klubi i Tottenham do të jenë shumë të larta për të arritur marrëveshje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë