Loading…

​Hidhet shorti për 1/8 e finales së FA Cup, këto janë çiftet

  • 06/02/2022 | 14:40

​Hidhet shorti për 1/8 e finales së FA Cup, këto janë çiftet

Është hedhur shorti për 1/8-tën e finales së Kupës së FA Cup, kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në kampionatin anglez.


Chelsea do të përballet me skuadrën e Luton Town, kurse Manchester City do të ballafaqohet me Peterborogouh Utd, transmeton KosovaPress.

Middlesbrough do të jetë rivali i Tottenhamit, kurse Liverpooli nëse fiton ndaj Cardiff Cityt do të ballafaqohet me Norwich Cityn e Milot Rachicës.

Këto janë të gjitha çiftet e FA Cup:

Luton Town-Chelsea

Crystal Palace-Stoke City

Peterborough-Manchester City

Liverpool/Cardif City-Norwich City

Southampton-West Ham United

Middlesbrough- Tottenham

Nottingham Forest/Leicester City- Huddersfield Town

Everton-Bournemouth/Boreham Wood

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë