Loading…

​Haxhiu: Pacientja 35 vjeçare është vrarë mbrëmë në duart e mjekëve

  • 01/12/2022 | 11:27

​Haxhiu: Pacientja 35 vjeçare është vrarë mbrëmë në duart e mjekëve

Dorëheqje morale të drejtorit të Klinikës së Gjinekologjisë ka kërkuar edhe Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i cili tha se pacientja 35 vjeçare është vrarë mbrëmë në duart e mjekëve.


Ai tha se po të kishte ministër të shëndetësisë do të kërkonte dorëheqjen e tij.

Këto komente Haxhiu i bëri në Komisionin për Shëndetësi ku po mbahet diskutimin mbi projektligjin për buxhetin e vitit 2023 dhe ndarjet buxhetore për dikasterin e shëndetësisë, ku të pranishëm janë ushtruesit e detyrës së ministrisë se Shëndetësisë dhe ShSKUK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë