Loading…

​Eriksen afër mbylljes së marrëveshjes me skuadrën angleze

  • 23/01/2022 | 16:47

​Eriksen afër mbylljes së marrëveshjes me skuadrën angleze

Ish-mesfushori i Interit, Christian Eriksen raportohet se ka rënë dakord për kushtet personale mbi një kontratë gjashtëmujore me skuadrën e Premierligës, Brentfordin.


Sipas “Sky Sports News”, Eriksen po i mbyll detajet përfundimtare të marrëveshjes afatshkurtër me Brentfordin dhe duhet të nënshkruajë gjatë ditëve të ardhshme.

Reprezentuesi danez ndërpreu kontratën e tij me Interin me pëlqim të ndërsjellë muajin e kaluar, një hap i pashmangshëm sepse rregullat italiane nuk e lejojnë atë të luajë futboll me një defibrilator kardiovaskular të implantuar në zemrën e tij.

Prandaj, Eriksen ka qenë duke u stërvitur me klubin e tij të vjetër Ajaxin dhe Antonio Conte, ish-trajneri i tij te Interi, tha se ishte i hapur për të mirëpritur danezin për stërvitje në Tottenham Hotspur gjithashtu.

Ai deklaroi se dëshira e tij është të rikthehet në skuadrën daneze për Kupën e Botës 2022.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë