Loading…

​Erdogan zemërohet me kryeministrin grek: Ai nuk ekziston më për mua

  • 23/05/2022 | 23:14

​Erdogan zemërohet me kryeministrin grek: Ai nuk ekziston më për mua

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis nuk ekziston më për të, pasi ai pretendon se gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara u përpoq të bllokonte shitjen e avionëve ushtarakë F-16 në Turqi.


“Ne kemi rënë dakord që të mos përfshijmë vende të treta në mosmarrëveshjen tonë. Megjithatë, ai vizitoi Shtetet e Bashkuara javën e kaluar dhe i paralajmëroi në Kongres që të mos na japin F-16”, tha Erdogan në një konferencë për shtyp pas seancës së kabinetit.

“Ai nuk ekziston më për mua. Unë kurrë nuk do të pranoj ta takoj më. Ne do të vazhdojmë me politikanë të nderuar”, shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë