Loading…

​Donjeta Sadiku mposhtet në gjysmëfinale të botërorit të boksit

  • 18/05/2022 | 19:11

​Donjeta Sadiku mposhtet në gjysmëfinale të botërorit të boksit

Boksierja Kosovare Donjeta Sadiku është ndalur në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të Boksit për femra pasi është mposhtur nga boksierja amerikane Shakiyla Rashida Ellis pas pesë raundeve.


Deri në gjysmëfinale Sadiku arriti pasi fitoi tri luftëra shumë të vështira dhe kështu ia siguroi Kosovës medaljen e parë në këtë kategori për femra, raporton KosovaPress.

Ky është padyshim një sukses i jashtëzakonshëm për sportin e boksit kosovarë në botë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë