Loading…

​Digjen dy vetura në veri të Mitrovicës

  • 19/02/2019 | 22:21

​Digjen dy vetura në veri të Mitrovicës

Një automjet “Audi 80”, ngjyrë e bardhë, me targa KM, është kapluar nga flaket derisa ishte ne lëvizje, ndërsa vozitësi ka ikur nga automjeti për shkaqe të sigurisë.


Nga flakët e është kapluar edhe një automjet tjetër ‘Reno Twingo” me targa 02, që ka qenë i parkuar afër veturës së përfshirë nga flakët.

Lajmin e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e veriut, Besim Hoti.

Sipas tij ngjarja ka ndodhur sonte rreth orës 20:30, në rrugën “Kral Petar”, në veri të Mitrovicës.

Njësitë e zjarrfikësve kanë dalë menjëherë në vendngjarje dhe kanë shuar zjarrin.

Dyshohet se shkaktar i zjarrit është instalimi elektrik në automjet dhe nuk ka elemente të veprës penale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë