Loading…

​Delegacionet e Suedisë dhe Finlandës në Turqi për konsultime

  • 25/05/2022 | 11:00

​Delegacionet e Suedisë dhe Finlandës në Turqi për konsultime

Ministria e Jashtme e Turqisë njoftoi se delegacionet e Suedisë dhe Finlandës do të vizitojnë sot Turqinë për konsultime lidhur me aplikimet e tyre për anëtarësim në NATO.


Sipas njoftimit të ministrisë, delegacionet suedeze dhe finlandeze të kryesuara nga sekretari i Shtetit i Zyrës së Kryeministrisë së Suedisë, Oscar Stenstrom dhe nënsekretari i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Finlandës, Jukka Salovaara, do të vizitojnë sot Ankaranë, raporton atsh.

Delegacioni turk i kryesuar nga zëdhënësi presidencial, ambasadori Ibrahim Kalin dhe zëvendësministri i Jashtëm, Sedat Onal dhe delegacionet e kryesuara nga Stenstrom dhe Salovaara do të zhvillojnë konsultime lidhur me aplikimet e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë