Loading…

​Belgjikë – Rusi, mbyllet pjesa e parë më dominimin total të belgëve

  • 12/06/2021 | 21:54

​Belgjikë – Rusi, mbyllet pjesa e parë më dominimin total të belgëve

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Belgjikës dhe Rusisë, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin B të Kampionatit Evropian të futbollit EURO 2020.


Belgjika është skuadra e cila e ka dominuar totalisht fraksionin e parë të ndeshjes ku edhe ka krijuar epërsi prej dy golave, përcjellë KosovaPress.

Goli i parë u realizua nga Romelu Lukaku në minitën e 10’ kurse i dyti erdhi në minutën e 34’ nga Tomas Meunier.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë