Loading…

​Bayern Munich-Werder Bremen, analizë dhe formacionet e mundshme

  • 21/11/2020 | 13:44

​Bayern Munich-Werder Bremen, analizë dhe formacionet e mundshme

Bayern Munich pret Werder Bremenin në Bundesligën gjermane me fillim nga ora 15:30, ku kampionët aktual pritet të vazhdojnë serinë e fitoreve, ndërsa Bremen hynë në këtë ndeshje pas katër barazimeve rresht me rezultat përfundimtar 1:1.


Që nga humbja e fundit ndaj Hoffenheim në shtator, skuadra e Hansi Flick i ka fituar 10 ndeshje radhazi në të gjitha garat.

Werder Bremen po kalon në një formë të luhatshme por të mirë, ku nuk e ka regjistruar asnjë humbje që nga ndeshja hapëse e sezonit të ri kundër Hertha Berlin, por në katër ndeshjet e fundit ka arritur të barazojë katër herë me rezultat të njëjte 1:1.

Bayern qëndron në pozitën e parë në tabelë, ku brenda shtatë ndeshjeve ka grumbulluar 18 pikë, me gjashtë fitore dhe një barazim, ndërsa Werder Bremen radhiten të nëntit në tabelë me dy fitore, katër barazime dhe një humbje, duke grumbulluar 10 pikë.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave janë këto si më poshtë.

Bayern Munich (4-2-3-1): Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Hernandez; Goretzka, Tolisso; Sane, Muller, Gnabry; Lewandowski

Werder Bremen (3-4-3): Pavlenka; Toprak, Moisander, Friedl; Gebre Selassie, Eggestein, Gross, Mbom; Rashica, Bittencourt; Sargent

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë