Loading…

​Arrestohet një person në Graçanicë, iu gjet mbi 830 gramë heroinë

  • 24/05/2022 | 23:02

​Arrestohet një person në Graçanicë, iu gjet mbi 830 gramë heroinë

Sektori qendror i antidrogës në Prishtinë, pas një pune hetimore dhe operative, ka arrestuar sonte në Graçanicë një person pasi gjatë kontrollit të veturës së tij ka gjetur një qese me substanca narkotike.


Pas ekzaminimit dhe matjeve fillestare rezulton që substanca e dyshuar narkotike është e llojit heroinë në peshë 835.4 gramë.

Pas konsultimit me prokurorin kompetent është kryer bastisja e një banese në lagjen “Dardania” ku është sekuestruar një telefon. Si prova/dëshmi materiale janë gjetur dhe sekuestruar një veturë e tipit “VW Caddy” me targa vendore, 835.4 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit heroinë, dhe katër telefona mobilë.

I dyshuari mashkull kosovar Sh. L. është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe me vendim të prokurorit nga Prokuroria Themelore, Departamenti për Krime të Rënda, dërgohet në mbajtje për 48 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë