Loading…

​Afër 21 mijë raste aktive me koronavirus

  • 09/02/2022 | 08:17

​Afër 21 mijë raste aktive me koronavirus

Vazhdon të jetë i lartë numri i rasteve aktive me COVID-19.


Aktualisht në Kosovë janë 20 mijë e 995 raste aktive me COVID-19. Më së shumti raste aktive janë në Komunën e Prishtinës janë 4 mijë e 939 raste aktive me koronavirus, e pasuar nga Peja me 1 mijë e 650, Gjilani me 1 mijë e 384, Ferizaj me 1 mijë e 274, Prizreni me 1 mijë e 227, Fushë Kosova e 1 mijë e dy raste dhe komunat tjera me qindra raste.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar për dy raste të vdekjes dhe 787 raste të reja pozitive me COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë